A földügyi szakigazgatás hivatalos honlapja
 
english
Akadálymentesített változat
Advertisement

Főmenü

Címlap
Küldetés és jövőkép
TakarNet tájékoztató
Földhivatal Online
Advertisement
Aktuális
A szakértő szemével
Megszűnik az Ügyfélkapu
2024. november 25.

Jövő év január 16-tól megszűnik az Ügyfélkapus bejelentkezési mód. A KAÜ-s azonosításhoz kötött digitális ügyek intézéséhez január 15-ig a felhasználóknak át kell térniük az Ügyfélkapu+ vagy a DÁP eAzonosítás használatára.

A digitális államról és a digitális szolgáltatások nyújtásának egyes szabályairól szóló 2023. évi CIII. törvény rendelkezései alapján 2025. január 16-tól megszűnik az Ügyfélkapus bejelentkezési mód. 2025. január 16-tól az olyan kevésbé elterjedt megoldások, mint az elektronikus személyi igazolvány, a telefonos azonosítás és az arcképes azonosítás sem lesz használható a KAÜ-s azonosítással elérhető webfelületekre való belépéshez.

A KAÜ-s azonosításhoz kötött digitális ügyek intézéséhez 2025. január 15-ig a felhasználóknak – választásuk szerint – át kell térniük az Ügyfélkapu+ vagy a DÁP eAzonosítás használatára. Fontos felhívni a figyelmet arra is, hogy az Ügyfélkapu+ azonosítás csak addig használható, ameddig a felhasználó nem aktiválja a DÁP-profilját. Ha valaki úgy dönt, hogy aktiválja a DÁP profilját, azaz digitális állampolgár lesz, onnantól az Ügyfélkapu+ szolgáltatást egy idő után nem használhatja majd. Az átmeneti időszak, amely alatt még a digitális állampolgároknak is elérhető marad az Ügyfélkapu+ szolgáltatás, 2025. december 31-ig tart.

A bejelentkezési mód megváltoztatásáról részletes leírást itt talál: Ügyfélkapus bejelentkezés átállítása

 
E-ING rendszer GML adatcsere séma
2024. október 21.

Az E-ING rendszer és a felhasználók közötti, a térinformatikai állományok adatcseréjét biztosító GML fájl adatszerkezete, továbbá az objektumféleségek leíró adatait összefoglaló táblázat és a felhasználandó szimbólumok jegyzéke az alábbi elérhetőségen publikálásra kerül.

Az adatsémval, továbbá az FTTR modullal kapcsolatban felmerült kérdések esetén az eing.konzultacio@lechnerkozpont.hu elérhetőségen kérhetnek további tájékoztatást.

eing_xsd_v2.3.pdf

(az xsd fájlt a pdf belső csatolt melléklete tartalmazza, melyet letöltés után pdf olvasó program megnyitásával érhető el)

Mellékletek:

attribútum összefoglaló táblázat

10. melléklet szimbólumok

 
Ingatlantulajdon fennállásáról ...
2024. augusztus 16.

Tájékoztató magánszemélyek részére magyarországi ingatlantulajdon fennállásáról
szóló hatósági bizonyítvány igényléséhez

A Lechner Nonprofit Kft. jogosult az általa üzemeltetett számítógépes ingatlan-nyilvántartási adatbázisból lekérdezni a magánszemélyek tulajdonában álló ingatlanokat, magánszemélyek kérésére, név szerinti lekérdezéssel, országos hatáskörrel. A lekérdezés eredményéről hatósági bizonyítványt állít ki.

Tovább...
 
Ingatlanügyi hatósági díjak
2024. július 19.
Tisztelt Ügyfelünk!

Felhívjuk tisztelt figyelmüket, hogy az ingatlanügyi hatósági igazgatás szolgáltatási díjainak összege az 1/2024 (I.30.) KTM rendelet alapján 2024. július 29. napjától megváltoznak.
 
A díjrendelet vonatkozó tételeinek kivonatát az alábbiakban tekinthetik meg.

 
<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>

További hírek...

A magyar térinformatika 50 éve
2024. április 29.

A helyfüggő információkkal foglalkozó térinformatika alapvető, elszakíthatatlan elemei, módszerei és eszközei a geodézia, a térképészet és a fotogrammetria (távérzékelés). Alkotó és fenntartó szakértője a földmérő, a térképész, a fotogramméter. A térinformatika a széles értelemben vett térképészet magasabb szervezettségű megvalósulása. Egy árfogó, szakmatörténeti visszatekintés készült: A térinformatika kezdetei Magyarországon 1973–2023 címmel a hazai térinformatika megjelenésének 50. évfordulójára. Írta, szerkesztett és lektorálta: Dr. Mihály Szabolcs és dr. techn Niklasz László.
A teljes dokumentum itt tölthető le pdf formátumban.

Tovább...
 
Geoinformatika szakmérnök képzé...
2023. június 26.
Felsőfokú végzettséggel (informatikai, mérnöki, geográfus, térképész, régész, erdőmérnök, tanár stb.) rendelkezők számára az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara szeptembertől geoinformatikai szakmérnöki illetve geoinformatikai szakember képzést indít távoktatásos formában. A képzés általános térinformatikai ismereteket ad, hangsúlyt fektetve a modern adatgyűjtési eszközökből kinyert adatok térinformatikai elemzésére, a távérzékelt adatok objektum orientált feldolgozására. A képzésen elsajátított ismeretek a végzetteket alkalmassá teszik többek között a térinformatikai rendszer (GIS) gyakorlati feladatainak megoldására, térinformatikai rendszer tervezésére és üzemeltetésére, alkalmazások fejlesztésére; tervezési feladatok, környezetvédelem, műemlékvédelem támogatására stb.
Jelentkezési határidő: augusztus 31.
Tovább...
 
Újra geoinformatikai szakmérnök ...
2020. június 23.
Felsőfokú végzettséggel (informatikai, mérnöki, geográfus, térképész, régész, erdőmérnök, tanár stb.) rendelkezők számára az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara szeptembertől geoinformatikai szakmérnöki, illetve geoinformatikai szakember képzést indít távoktatásos formában. A képzés általános térinformatikai ismereteket ad, hangsúlyt fektetve a modern adatgyűjtési eszközökből kinyert adatok térinformatikai elemzésére, a távérzékelt adatok objektum orientált feldolgozására. A képzésen elsajátított ismeretek a végzetteket alkalmassá teszik többek között a térinformatikai rendszer (GIS) gyakorlati feladatainak megoldására, térinformatikai rendszer tervezésére és üzemeltetésére, alkalmazások fejlesztésére; tervezési feladatok, környezetvédelem, műemlékvédelem támogatására stb. A képzés része a nemzetközi UNIGIS hálózatnak. A hálózat számos nagy térinformatikában érintett céggel (ESRI, Hexagon Geospatial, Trimble, stb.) kötött megállapodásának köszönhetően teljes körű hozzáférést tudunk biztosítunk szoftverekhez, adatbázisokhoz. Az egyetem Moodle rendszerében megtalálhatóak az online tananyagok, ezen kívül modulonként egy konzultációt biztosítunk.
Jelentkezési határidő: augusztus 31. 
Tovább...
 
Mekkora a királyi öl és a királ...
2019. március 20.
A középkori Magyarországon létezett egy önálló magyar hosszmérték-rendszer. Ezt Bogdán István levéltáros alapművéből tudjuk (Bogdán 1978), aki levéltári források alapján összegyűjtötte az akkor használatos hosszmértékegységeket.
Ezek a hosszmértékek az emberi testrészek méretei alapján alakultak ki. Az ujj például a mutatóujj szélességével egyező mértékű, a hüvelyk a hüvelykujj szélessé-ge, az arasz a kiterjesztett hüvelykujj és kisujj közötti távolság. Az alapegység a magyar királyi öl volt, amelynek hossza 16 hüvelykkel, 10 lábbal, 40 tenyérrel, 120 hüvelykkel vagy 160 ujjal egyenértékű.
Tovább...
 
<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>

További cikkek...


Advertisement
Advertisement

Változásfigyelés

Társoldalak

Kormányportál
Miniszterelnökség
Agrárminisztérium
Nemzeti Földügyi Központ
Lechner Tudásközpont
MePAR
GNSSNET
Nemzeti INSPIRE Geoportál
HM hatósági térképészet

Ki van itt?

Jelenleg 77 vendég online

Advertisement


   
Felhasználási feltételekImpresszumKapcsolatÜgyfélszolgálatMobil verzióTechnikai információkGYIK
   
© 2007-2019 AM FTF